Faranjite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir

faranjite-karşı-yararlı-gelen-bitkiler
Boğaz İltihabına Bitkisel Çözüm
25 Mart 2017
faranjite-karşı-yararlı-bitkiler
Boğaz Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir
18 Nisan 2017

Faranjite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir

faranjite-ne-iyi-gelir

faranjite-ne-iyi-gelir

Uzman Desteği Alın

Faranjite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir

Faranjite karşı hangi bitkiler İyi gelir, faranjit bitkisel tedavisi, faranjit bitkisel tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Bakteriyel sebeplerden kaynaklı meydana gelen faranjitte ise antibiyotik kullanımına başlanması şarttır. Antibiyotik tedavisinin yeterli dozda verilmemesi nefrit, bademcik apsesi gibi hastalıklarda ortaya çıkarabilmektedir. Bu yüzden tedavinin sonuna kadar sürdürülmesi şarttır.

Faranjit hastalığının tedavisinde alternatif tıbbın sunduğu seçenekler göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Faranjitin iki çeşidi içinde iyi gelebilecek sayısız bitkisel çözüm vardır. Bunlardan birkaçı adaçayı, tarçın, hatmi, mirra ve papatya çayıdır. Bu çaylar immün sistemin güçlenmesini de sağlayacaktır.

Doktor teşhisi ve tedavisi önerileri yanında yine doktorunuza danışarak faranjit hastalığı tedavisinde doğal tedavi metodlarından yardım alabilirsiniz. Aşağıda paylaştımız bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamadan önce mutlaka diğer sağlık koşullarını gözönünde bulundurmanızı öneririz.

Kaloriferlerin neden olduğu gırtlak kuruluğu boğazda tahrişe sebebiyet vermektedir. Bunun önüne geçmek adına kaloriferlerin üzerine bir bardak su konulması ortamın nem dengesi açısından önemlidir. Ayrıca su tüketimi de bu hastalığın tedavisinde önemli rol oynamaktadır.

Faranjit Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Biberiye : Boğaz da oluşan bademcik ve farenjit gibi hastalıklara iyi gelir. Antibiyotik kullanımı ihtiyacı hissetmeden iltihabı yok eder. (kaynak : aysetolgaiyiyasam com)

Ihlamur : Öksürüğe iyi gelir. (kaynak : bitkicaylarininfaydalari com)

Hatmi Çiçeği : Uzun zamandır soğuk algınlığı, faranjit ve nezle için doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Tıpkı karaağaçta olduğu gibi hatmide de zamk vardır ve bu, boğaz hastalıkları için tedavi edicidir. Aktarlar farajit için hatmi kökü çayını tavsiye etmektedirler. (kaynak : diyetlistem com)

Zencefil : Farenjit ve boğaz ağrısına iyi gelen zencefilden faydalanabilirsiniz. Öksürüğünüz varsa onun içinde iyi gelecektir. (kaynak : faranjit gen tr)

Ayva Yaprağı : Ses tellerine de iyi geldiği bilinir. (kaynak : ayvatatlisi gen tr)

Defne Yaprağı : Balgam sökücü özelliği vardır. Astım gibi solunum hastalıklarına fayda sağlar. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Ebegümeci : Sizi faranjite, bademcik iltihablanmasına (tonsilit) ve sağlıksız diş etlerinin oluşumuna karşı koruyacaktır. (kaynak : milliyet com tr)

Faranjite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Faranjite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Faranjite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.