Boğaz İltihabına Bitkisel Çözüm

faranjite-karşı-yararlı-gelen-bitkiler
Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi
25 Mart 2017
faranjite-ne-iyi-gelir
Faranjite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir
27 Mart 2017

Boğaz İltihabına Bitkisel Çözüm

faranjite-karşı-yararlı-gelen-bitkiler

faranjite-karşı-yararlı-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Boğaz İltihabına Bitkisel Çözüm

Boğaz İltihabına Bitkisel Çözüm, boğaz iltihabına bitkisel çözümler, boğaz iltihabı bitkisel çözüm. Boğaz İltihabına Bitkisel Çözüm hakkında makale.

Boğaz İltihabına Bitkisel Çözüm hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Boğaz İltihabına Bitkisel Çözüm hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Boğaz İltihabına Bitkisel Çözüm için hazırlanmış seti almak için bize ulaşın.

Boğaz İltihabı Nedir ?

Farenjit boğaz iltihabı durumuna verilen genl isimdir. Geniz akıntısı, sıklıkla kırmızı, tahriş olan bir boğaza neden olur. Boğaz kültürlerinden genellikle bir sonuç alınmaz ama bademcikler. Diğer dokular şişerek rahatsızlığa neden olurlar. Geniz akıntısı tedavi edildiğinde bu olayda ortadan kalkacaktır. Ayrıca meslek hastalığı olarak.

Sesini çok yada yüksek perdeden kullanması gereken insanlarda yada tozlu ve kimyasal buharlara maruz ortamlarda çalışanlarda kronik boğaza ağrısı olabilir. Son zamanlarda reflü hastalığının da benzer yakınmalara sebep olabilmektedir. Farenjit boğazın mukozal ve submukozal yapılarının enfeksiyonudur.

Boğaz İltihabı Belirtileri ?

Akut faranjitler boğazda ani başlayan yanma, yutkunmakla artan ağrı, ses kısıklığı, ateş, halsizlik öksürük, kas ve eklem ağrıları. Boğazda uçuk seklinde kabarcıklar, beyaz gri renkte iltihaplı dokular, boyunda şişlik ve ağız kokusu şeklinde bulgular ile kendini belli etmektedirler. Kronik faranjitler ise daha çok boğazda takılma ve kuruma, yabancı cisim hissi, bazen yutkunmakla ağrı. Gıcık tarzında öksürük veya boğazda iyileşmeyen yaralar ve şişliklere sebep olabilirler.

Boğaz İltihabı Belirtileri ?

Faranjit belirtileri arasında burun akması da yer almaktadır.

Faranjit belirtileri ilk olarak boğazda görülen yanma, ağrı, kaşınma ve kuruluk hissi şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Öksürük faranjitin diğer bir belirtisidir.

Faranjit hastalığında görülen belirtilerden en önemlileri ise ateş ve ses kısılmasının görülmesidir.

Faranjit olan hasta toz ve bakterilere karşı aşırı derecede hassasiyet duyarken, yiyeceklere karşı da aynı hassasiyeti göstermektedir.

Halsizlik ve yorgunluk gibi belirtiler de bu rahatsızlığı göstermektedir.

Boğaz İltihabına Faydalı Bitkiler Nelerdir ?

Biberiye : Boğaz da oluşan bademcik ve farenjit gibi hastalıklara iyi gelir. Antibiyotik kullanımı ihtiyacı hissetmeden iltihabı yok eder. (kaynak : aysetolgaiyiyasam com)

Ihlamur : Öksürüğe iyi gelir. (kaynak : bitkicaylarininfaydalari com)

Hatmi Çiçeği : Uzun zamandır soğuk algınlığı, faranjit ve nezle için doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Tıpkı karaağaçta olduğu gibi hatmide de zamk vardır ve bu, boğaz hastalıkları için tedavi edicidir. Aktarlar farajit için hatmi kökü çayını tavsiye etmektedirler. (kaynak : diyetlistem com)

Zencefil : Farenjit ve boğaz ağrısına iyi gelen zencefilden faydalanabilirsiniz. Öksürüğünüz varsa onun içinde iyi gelecektir. (kaynak : faranjit gen tr)

Ayva Yaprağı : Ses tellerine de iyi geldiği bilinir. (kaynak : ayvatatlisi gen tr)

Defne Yaprağı : Balgam sökücü özelliği vardır. Astım gibi solunum hastalıklarına fayda sağlar. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Ebegümeci : Sizi faranjite, bademcik iltihablanmasına (tonsilit) ve sağlıksız diş etlerinin oluşumuna karşı koruyacaktır. (kaynak : milliyet com tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.