faranjite-karşı-yararlı-bitkiler
Faranjite Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir
18 Nisan 2017
Faranjit Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu
14 Eylül 2017

Boğaz İltihabı Doğal Tedavi

faranjite-ne-iyi-gelir

faranjite-ne-iyi-gelir

Uzman Desteği Alın

Boğaz İltihabı Doğal Tedavi

Boğaz İltihabı Doğal Tedavi, boğaz iltihabı için doğal tedavi, boğaz iltihap bitkisel tedavi. Boğaz İltihabı Doğal Tedavi yöntemleri hakkında.

Boğaz İltihabı Doğal Tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Boğaz İltihabı Doğal Tedavi makalesinde tedavi için kullanılan bitkileri bulabilirsiniz. Boğaz İltihabı Doğal Tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Boğaz İltihabı Doğal Tedavi seti için bize ulaşabilirsiniz.

Boğaz İltihabı Nedir ?

Farenjit boğaz iltihabı durumuna verilen genel isimdir. Geniz akıntısı, sıklıkla kırmızı, tahriş olan bir boğaza neden olur. Boğaz kültürlerinden genellikle bir sonuç alınmaz ama bademcikler. Diğer dokular şişerek rahatsızlığa neden olurlar. Geniz akıntısı tedavi edildiğinde bu olayda ortadan kalkacaktır. Ayrıca meslek hastalığı olarak.

Sesini çok yada yüksek perdeden kullanması gereken insanlarda yada tozlu ve kimyasal buharlara maruz ortamlarda çalışanlarda kronik boğaza ağrısı olabilir. Son zamanlarda reflü hastalığının da benzer yakınmalara sebep olabilmektedir. Farenjit boğazın mukozal ve submukozal yapılarının enfeksiyonudur.

Boğaz İltihabı Belirtileri Nelerdir ?

Akut faranjitler boğazda ani başlayan yanma, yutkunmakla artan ağrı, ses kısıklığı, ateş, halsizlik öksürük, kas ve eklem ağrıları. Boğazda uçuk seklinde kabarcıklar, beyaz gri renkte iltihaplı dokular, boyunda şişlik ve ağız kokusu şeklinde bulgular ile kendini belli etmektedirler. Kronik faranjitler ise daha çok boğazda takılma ve kuruma, yabancı cisim hissi, bazen yutkunmakla ağrı. Gıcık tarzında öksürük veya boğazda iyileşmeyen yaralar ve şişliklere sebep olabilirler.

Boğaz İltihabı Belirtileri Nelerdir ?

Faranjit belirtileri arasında burun akması da yer almaktadır.

Faranjit belirtileri ilk olarak boğazda görülen yanma, ağrı, kaşınma ve kuruluk hissi şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Öksürük faranjitin diğer bir belirtisidir.

Faranjit hastalığında görülen belirtilerden en önemlileri ise ateş ve ses kısılmasının görülmesidir.

Faranjit olan hasta toz ve bakterilere karşı aşırı derecede hassasiyet duyarken, yiyeceklere karşı da aynı hassasiyeti göstermektedir.

Halsizlik ve yorgunluk gibi belirtiler de bu rahatsızlığı göstermektedir.

Boğaz İltihabına Faydalı Bitkiler

Ihlamur

Öksürüğe iyi gelir. (kaynak : bitkicaylarininfaydalari com)

Defne Yaprağı

Balgam sökücü özelliği vardır. Astım gibi solunum hastalıklarına fayda sağlar. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Ayva Yaprağı

Ses tellerine de iyi geldiği bilinir. (kaynak : ayvatatlisi gen tr)

Hatmi Çiçeği

Uzun zamandır soğuk algınlığı, faranjit ve nezle için doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Tıpkı karaağaçta olduğu gibi hatmide de zamk vardır ve bu, boğaz hastalıkları için tedavi edicidir. Aktarlar farajit için hatmi kökü çayını tavsiye etmektedirler. (kaynak : diyetlistem com)

Zencefil

Farenjit ve boğaz ağrısına iyi gelen zencefilden faydalanabilirsiniz. Öksürüğünüz varsa onun içinde iyi gelecektir. (kaynak : faranjit gen tr)

Ebegümeci

Sizi faranjite, bademcik iltihablanmasına (tonsilit) ve sağlıksız diş etlerinin oluşumuna karşı koruyacaktır. (kaynak : milliyet com tr)

Biberiye

Boğaz da oluşan bademcik ve farenjit gibi hastalıklara iyi gelir. Antibiyotik kullanımı ihtiyacı hissetmeden iltihabı yok eder. (kaynak : aysetolgaiyiyasam com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.