Faranjite Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir

faranjite-karşı-yararlı-bitkiler
Boğaz Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir
18 Nisan 2017
faranjite-ne-iyi-gelir
Boğaz İltihabı Doğal Tedavi
20 Haziran 2017

Faranjite Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir

faranjite-karşı-yararlı-bitkiler

faranjite-karşı-yararlı-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Faranjite Yararlı Gelen Bitkiler Nelerdir

Faranjite yararlı gelen bitkiler nelerdir, farenjit bitkisel tedavisi, farenjit bitkisel tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Faranjite yararlı gelen bitkiler nelerdir sorusuna cevap olarak yazılmış makale. Faranjite yararlı gelen bitkiler nelerdir sorusunun cevabını makalemizin devamında bulacaksınız. Faranjite yararlı gelen bitkiler nelerdir sorusunun cevabından önce faranjit hakkında kısaca bilgi verelim.

Faranjit Nedir ?

Farenjit, geniz akıntısı, sıklıkla kırmızı, tahriş olan bir boğaza neden olur. Boğaz kültürlerinden genellikle bir sonuç alınmaz ama bademcikler. Diğer dokular şişerek rahatsızlığa neden olurlar. Geniz akıntısı tedavi edildiğinde bu olayda ortadan kalkacaktır. Ayrıca meslek hastalığı olarak.

Sesini çok yada yüksek perdeden kullanması gereken insanlarda yada tozlu ve kimyasal buharlara maruz ortamlarda çalışanlarda kronik boğaza ağrısı olabilir. Son zamanlarda reflü hastalığının da benzer yakınmalara sebep olabilmektedir. Farenjit boğazın mukozal ve submukozal yapılarının enfeksiyonudur.

Faranjit Belirtileri ?

Akut faranjitler boğazda ani başlayan yanma, yutkunmakla artan ağrı, ses kısıklığı, ateş, halsizlik öksürük, kas ve eklem ağrıları. Boğazda uçuk seklinde kabarcıklar, beyaz gri renkte iltihaplı dokular, boyunda şişlik ve ağız kokusu şeklinde bulgular ile kendini belli etmektedirler. Kronik faranjitler ise daha çok boğazda takılma ve kuruma, yabancı cisim hissi, bazen yutkunmakla ağrı. Gıcık tarzında öksürük veya boğazda iyileşmeyen yaralar ve şişliklere sebep olabilirler.

Faranjit Belirtileri ?

Faranjit belirtileri arasında burun akması da yer almaktadır.

Faranjit belirtileri ilk olarak boğazda görülen yanma, ağrı, kaşınma ve kuruluk hissi şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Öksürük faranjitin diğer bir belirtisidir.

Faranjit hastalığında görülen belirtilerden en önemlileri ise ateş ve ses kısılmasının görülmesidir.

Faranjit olan hasta toz ve bakterilere karşı aşırı derecede hassasiyet duyarken, yiyeceklere karşı da aynı hassasiyeti göstermektedir.

Halsizlik ve yorgunluk gibi belirtiler de bu rahatsızlığı göstermektedir.

Faranjit Hastalığına Faydalı Bitkiler

Hatmi Çiçeği : Uzun zamandır soğuk algınlığı, faranjit ve nezle için doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Tıpkı karaağaçta olduğu gibi hatmide de zamk vardır ve bu, boğaz hastalıkları için tedavi edicidir. Aktarlar farajit için hatmi kökü çayını tavsiye etmektedirler. (kaynak : diyetlistem com)

Ebegümeci : sizi faranjite, bademcik iltihablanmasına (tonsilit) ve sağlıksız diş etlerinin oluşumuna karşı koruyacaktır. (kaynak : milliyet com tr)

Biberiye : Boğaz da oluşan bademcik ve farenjit gibi hastalıklara iyi gelir. Antibiyotik kullanımı ihtiyacı hissetmeden iltihabı yok eder. (kaynak : aysetolgaiyiyasam com)

Zencefil : Farenjit ve boğaz ağrısına iyi gelen zencefilden faydalanabilirsiniz. Öksürüğünüz varsa onun içinde iyi gelecektir. (kaynak : faranjit gen tr)

Defne Yaprağı : Balgam sökücü özelliği vardır. Astım gibi solunum hastalıklarına fayda sağlar. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Ihlamur : Öksürüğe iyi gelir. (kaynak : bitkicaylarininfaydalari com)

Ayva Yaprağı : Ses tellerine de iyi geldiği bilinir. (kaynak : ayvatatlisi gen tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.