Faranjit Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

faranjite-ne-iyi-gelir
Boğaz İltihabı Doğal Tedavi
20 Haziran 2017
Faranjit Öksürüğü Nasıl Geçer
4 Ocak 2019

Faranjit Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Faranjit Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Faranjit bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu, faranjit öksürüğüne bitkisel çözüm, faransit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında makale.

Faranjit bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Faranjit bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu makalesinde ki bilgiler tavsiye amaçlı yer almaktadır. Faranjit bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu makalesinde bilgiler kurumumuzu bağlamaz. Faranjit bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Boğaz İltihabı Nedir ?

Farenjit boğaz iltihabı durumuna verilen genel isimdir. Geniz akıntısı, sıklıkla kırmızı, tahriş olan bir boğaza neden olur. Boğaz kültürlerinden genellikle bir sonuç alınmaz ama bademcikler. Diğer dokular şişerek rahatsızlığa neden olurlar. Geniz akıntısı tedavi edildiğinde bu olayda ortadan kalkacaktır. Ayrıca meslek hastalığı olarak.

Sesini çok yada yüksek perdeden kullanması gereken insanlarda yada tozlu ve kimyasal buharlara maruz ortamlarda çalışanlarda kronik boğaza ağrısı olabilir. Son zamanlarda reflü hastalığının da benzer yakınmalara sebep olabilmektedir. Farenjit boğazın mukozal ve submukozal yapılarının enfeksiyonudur.

İbrahim Saraçoğlu Faranjit Tavsiyeleri

1,5-2 yemek kaşığı dolusu adaçayı bir su bardağı su kaynatmış olduğumuz suyun içine atılır 10 dakika kadar kaynatır. Ilıdıktan sonra süzerek günde 3 defa özellikle sabahları dişlerinizi fırçalayın. Hemen sonra ve akşam yatmadan hemen önce iki defa bu kürü uygulayın. Demlenme süresi tamamlandıktan sonra adaçayını daha fazla suyun içinde bekletmeyiniz. Mutlaka süzüp ayırın 3-4 gün içinde faranjitin izi ve bademcik iltihabının geçmiş olduğunu göreceksiniz.

Faranjit için bir diğer bitkisel çözümü ise şudur. Kaynamış Suya atılan karabiber karışımının içmek olacak karabiber boğaza en iyi gelen bitkiler arasında yer alır. 5 gram kekik veya kimyon bir çay bardağı sirke ile karıştırılır ve 2 su bardağı su ilave edilir. Hepsi 5 dakika boyunca kaynatılır ve gargara yapılmak üzere hazırlanır.

Ayrıca son derece faydalı olan bitkisel çözüm daha sunmak gerekirse elma kabukları Ihlamur ve limon suyu eklenerek 5 dakika kaynatılır. Kaynadıktan sonra bardağı alınır. Bu karışım üzerine tarçın eklenir hem içimi daha zevkli hem de tadı daha güzel olan bir karışım. Ve aynı zamanda da tedavi niteliği taşımaktadır.

Faranjit için Faydalı Bitkiler

Biberiye : Boğaz da oluşan bademcik ve farenjit gibi hastalıklara iyi gelir. Antibiyotik kullanımı ihtiyacı hissetmeden iltihabı yok eder. (kaynak : aysetolgaiyiyasam com)

Ihlamur : Öksürüğe iyi gelir. (kaynak : bitkicaylarininfaydalari com)

Defne Yaprağı : Balgam sökücü özelliği vardır. Astım gibi solunum hastalıklarına fayda sağlar. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Hatmi Çiçeği : Uzun zamandır soğuk algınlığı, faranjit ve nezle için doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Tıpkı karaağaçta olduğu gibi hatmide de zamk vardır ve bu, boğaz hastalıkları için tedavi edicidir. Aktarlar farajit için hatmi kökü çayını tavsiye etmektedirler. (kaynak : diyetlistem com)

Zencefil : Farenjit ve boğaz ağrısına iyi gelen zencefilden faydalanabilirsiniz. Öksürüğünüz varsa onun içinde iyi gelecektir. (kaynak : faranjit gen tr)

Ebegümeci : Sizi faranjite, bademcik iltihablanmasına (tonsilit) ve sağlıksız diş etlerinin oluşumuna karşı koruyacaktır. (kaynak : milliyet com tr)

Ayva Yaprağı : Ses tellerine de iyi geldiği bilinir. (kaynak : ayvatatlisi gen tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.