Faranjit Bitkisel Tedavisi Yöntemleri

faranjite-ne-iyi-gelir
Faranjit Bitkisel Tedavi Yöntemleri
28 Şubat 2017
faranjite-yararlı-gelen-bitkiler
Faranjit için Faydalı Bitkiler
2 Mart 2017

Faranjit Bitkisel Tedavisi Yöntemleri

faranjite-iyi-gelen-bitkiler

faranjite-iyi-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Faranjit Bitkisel Tedavisi Yöntemleri

Faranjit bitkisel tedavisi yöntemleri, faranjit bitkisel tedavisi, faranjit bitkisel tedavi, faranjit, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Doktor teşhisi ve tedavisi önerileri yanında yine doktorunuza danışarak faranjit hastalığı tedavisinde doğal tedavi metodlarından yardım alabilirsiniz. Aşağıda paylaştımız bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamadan önce mutlaka diğer sağlık koşullarını gözönünde bulundurmanızı önzeririz.

Faranjit hastalığının tedavisinde alternatif tıbbın sunduğu seçenekler göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Faranjitin iki çeşidi içinde iyi gelebilecek sayısız bitkisel çözüm vardır. Bunlardan birkaçı adaçayı, tarçın, hatmi, mirra ve papatya çayıdır. Bu çaylar immün sistemin güçlenmesini de sağlayacaktır.

Bakteriyel sebeplerden kaynaklı meydana gelen faranjitte ise antibiyotik kullanımına başlanması şarttır. Antibiyotik tedavisinin yeterli dozda verilmemesi nefrit, bademcik apsesi gibi hastalıklarda ortaya çıkarabilmektedir. Bu yüzden tedavinin sonuna kadar sürdürülmesi şarttır.

Kaloriferlerin neden olduğu gırtlak kuruluğu boğazda tahrişe sebebiyet vermektedir. Bunun önüne geçmek adına kaloriferlerin üzerine bir bardak su konulması ortamın nem dengesi açısından önemlidir. Ayrıca su tüketimi de bu hastalığın tedavisinde önemli rol oynamaktadır.

İyi Gelen Bitkiler

Zerdeçal: Boğaz ve solunum yollarının mşkroğlardan temizlenmesine karşı oldukça etkili olan zerdeçal aynı zamanda göğüs ağrılarına da faydalıdır.
Bir bardak süte yarım çay kaşığı zerdeçal koyun ve iyice kaynatın. Soğduktan sonra biraz bal ekleyerek günde 3 kere için. Kısa sürede faranjitten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Fesleğen: Fesleğen magnezyum içerdiğinden dolayı kan akışını hızlandırı. Bunun yanında etkili antioksidanlar arasında gösterilmektedir Böylece faranjit hastalığına karşı etkili bir bitkisel çözüm olabilir. Boğaz ve üst solunum yollarında belirli rahatlama sağlar.
Fesleğeni suda kaynatarak içebilir veya fesleğen yapraklarını çiğneyebilirsiniz.

Limon: C vitamini açısından oldukça zengin olan Limon faranjite iyi gelen diğer bitkidir. Limon suyuyla gargara yapmak boğazlarda farajitin enden olduğu tahrişin kısa sürede iyileşmesini sağlayabilir ve boğazı mikroplardan temizler.

Nane: Faranjite iyi gelen diğer bir bitki ise nanedir. Nane faranjitten tahriş olan boğazların yeniden toparlanmasını sağlar. Bunun yanında solunum yollarını açtığı gibi. Hastalıktan meydana gelen tahrişin kısa sürede giderilmesine yardımcı olabilir.
Nane çiğnemek veya suda kaynarken buharını solumak faydalı olabilir.

Zencefil: Mikrop kırıcı özelliğinin yanında süt solunum yollarını açmaya yardımcı olan zencefil faranjit tedavisinde de kullanılmakdır. Etkili antioksidanlar arasında gösterilen zencefil salatarlarda kullanıldığı gibi zencefil çayı hazırlanarak faranjit tedavisinde kullanılabilir.

Sasımsak:Doğal antibiyotikler arasında gösterilen ve yüzlerce hastalığa faydalaı olan sarımsak da faranjite iyi gelir. Sarımsağı hasta olmadan önce düzenli şekilde tketmek faranjit gibi boğaz hastalıklarına yakalanmayı engellediği gibi, hastalık esnasında tedavisi hızlandırır.
Sarımsaklı cacık veya sarımsağı çiğneyerek yemek tedaviden etkili sonuç almayı sağlar.

Bal: Eski medeniyetler dahil. Asırlardır bir çok hastalığın tedavisi için kullanılan balın doğal antibiyotik özelliği vardır. Çok güçlü mikrop kırıcı özelliği olan bal tüketimi farnjit sorunlarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Faranjit Bitkisel Tedavisi Yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Faranjit Bitkisel Tedavisi Yöntemleri, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Faranjit Bitkisel Tedavisi Yöntemleri, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.